НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНИЙ ЗАХІД: «ВИШИВАНКА – СИМВОЛ ЄДНАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ» НА ФАКУЛЬТЕТІ ЕКОНОМІКИ, БІЗНЕСУ І КОНТРОЛЮ ОДЕСЬКОЇ  НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

20 квітня 2022 року на факультеті економіки, бізнесу і контролю  Одеської національної  академії харчових технологій, проведено в дистанційному режимі національно-патріотичний захід: «Вишиванка – символ єднання українського народу».  У заході взяли участь викладачі та студенти академії – 17 учасників.  Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код. Проаналізувавши старовинні та сучасніші зразки вишивок, можна умовно скласти своєрідний атлас регіонів України за типовими для них візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами. І хоч чітких меж використання певної техніки вишивки ніколи не було (бо люди, спілкуючись, передавали, навчали одне-одного особливостей ремесла свого краю) та все ж спробуємо виокремити ті головні риси, які відрізняли кожну область від іншої.

Модератор Ольга Філіпенко