ВІДКРИТА КУРАТОРСЬКА ГОДИНА НА ФАКУЛЬТЕТІ НАФТИ, ГАЗУ ТА ЕКОЛОГІЇ ПРИСВЯЧЕНА 140 РІЧЧЮ ІЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АРХИПА ТЕСЛЕНКА

28.02.2022 була проведена відкрита кураторська година на факультеті НГтаЕ, присвячена 140 річчю із дня народження Архипа Тесленка.

Архип Юхимович Тесленко (1882-1911) – український письменник-самоук, драматург, етнограф, публіцист, учасник революційних подій 1905 р., автор оповідань із сільського життя «Хуторяночка», «За пашпортом», «Школа» та ін., етнографічних розвідок з побуту полтавського села кінця ХІХ – початку ХХ ст. Критика своєчасно помітила визначний талант Архипа Тесленка і живу мову розповіді, в якій є традиції української класики (зокрема Марка Вовчка) з елементами імпресіонізму; тюремні й деякі інші оповідання Тесленка мовою і манерою розповіді близькі до ранніх оповідань Володимира Винниченка. Твори Тесленка перевидавалися багато разів. Найповніші видання: «З книги життя» (1912, 1918, 1925), «Повне зібрання творів» (1928), «Твори» (1956).

Куратори та студенти розповіли цікаві факти про життя та творчість Архипа Тесленка.

На кураторській годині були присутні 27 студентів та викладачів академії.

Старший куратор факультету НГтаЕ, Марія МАДАНІ