КУРАТОРСЬКА ГОДИНА «ДЕНЬ МІСТА» ТА ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ДО БІБЛІОТЕКИ ОНАХТ НА ФАКУЛЬТЕТІ НАФТИ, ГАЗУ ТА ЕКОЛОГІЇ

2 вересня на факультеті Нафти, газу та екології групи ГН-429, ТЕ-421 та ЕЕ-424 (куратор Волчок В.О.) була проведена  кураторська година, присвячені  Дню міста Одеса та віртуальна екскурсія до бібліотеки ОНАХТ.

Куратор повідомив студентам, що День міста Одеса відзначається щорічно 2 вересня. Історія міста добре відома тільки з 1415 року як міста Хаджибей, хоча на території нинішньої Одеси люди почали селитися ще в античні часи. Вперше назва міста Одеса зустрічається 10 січня 1795 року. Існує кілька версій про походження назви «Одеса»: перше, що це місто назвали на честь давньогрецької колонії Одессос, яка розташовувалася в Північному Причорномор’ї; друге, що слово «Одеса» – це прочитаний навпаки французький вираз «assez d’eau» або «води достатньо», який народився в результаті царських дебатів про відсутність прісної води поблизу від обраного для будівництва місця міста волею імператриці Катерини II.

Старший куратор НГ та Е                                Марія МАДАНІ