ПРОВЕДЕННЯ НА ФАКУЛЬТЕТІ КОМП`ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ, ПРОГРАМУВАННЯ ТА КІБЕРЗАХИСТУ ЄДИНОЇ КУРАТОРСЬКОЇ ГОДИНИ « ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ ОДЕСИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ»

Протягом  5-9 квітня  2021 року в Одеській національній академії харчових технологій на факультеті Комп`ютерної  інженерії, програмування та кіберзахисту  кураторами було проведено єдину кураторську годину на тему: «День визволення Одеси від фашистських загарбників». В своїх доповідях куратори розповіли про  історичні події, пов’язані з початком цього дня.

Одразу після того, як на Україну здійснили напад нацистські окупанти, 55 тисяч одеситів вступили до лав народного ополчення та винищувальних батальйонів. 907 днів тривала окупація міста німецько-румунськими військами, під час якої загинуло 82 тисячі жителів міста, а ще 78 тисяч — були примусово відправлені до Німеччини.

Героїчна оборона Одеси тривала з 5 серпня по 16 жовтня 1941 року. Впродовж 73 днів і ночей регулярні війська та населення міста стримували наступ агресора. До слова, саме в Одеській області була проведена остання в історії людства кавалерійська атака.

До 10 квітня 1944 року в місті та його передмісті діяло 13 партизанських загонів, 22 підпільні організації та понад 50 підпільних груп, які за 907 діб окупації знищили 27 військових ешелонів, понад 5 тисяч солдатів і офіцерів агресора, підірвали 16 мостів та спалили близько 250 автомашин противника.

Захисники Південної Пальміри завдали великих втрат противнику — знищили 160 тисяч солдатів, близько 200 літаків та 100 танків, чим скували та відволікли близько 18 ворожих дивізій загальною чисельністю понад 300 тисяч військових та затримали просування правого крила нацистської групи армій «Південь» на схід.

10 квітня 1944 року війська під командуванням генерала армії Родіона Малиновського звільнили Одесу. Враховуючи подвиг, який виявили воїни регулярних частин, партизани, підпільники та звичайні мешканці під час оборони Одеси, 22 грудня 1942 року була заснована медаль «За оборону Одеси», якою нагороджено понад 30 тисяч її учасників. А 1 травня 1945 року в наказі Верховного Головнокомандувача Одесу однією з перших міст було названо містом-героєм.

Колумба І.В. 512 гр.

Бодюл О.С. 311,312 гр.

Слушна Н.В. 521 гр., Жуковецька С.Л. 522 гр.

Снігур Т.С. 331,332 гр.

Нєнов О.Л. 531 гр.

Владімірова В.Б. 333гр.

Барабаш Т.М. 533а гр., Бобрікова І.С. 533б гр.

Старший куратор КІП та К   Тетяна Захлевська