ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ» ЗНАВЦІВ ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ СПАДЩИНИ: «ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ» НА ФАКУЛЬТЕТІ  ЕКОНОМІКИ, БІЗНЕСУ І КОНТРОЛЮ  ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

9 березня  2021 року- на кафедрі українознавства та лінгводидактики,  факультет економіки, бізнесу і контролю Одеської національної академії харчових технологій, на чолі з д.філол.н., проф. Віват Г.І.  проведено в  дистанційному режимі засідання «круглого столу» знавців Шевченківської спадщини: «Шевченківські читання».

9 березня – виповнюється 207 років із дня народження одного з символів Української держави — поета і прозаїка, художника і громадського діяча — Тараса Григоровича Шевченка.   За 47 років життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 — на засланні, а решту— під наглядом жандармів. Але, попри це, він зміг проявити себе як різнобічно обдарований митець — поет, прозаїк, драматург, художник.

Твори Тараса Шевченка перекладено понад ста мовами світу.

У духовній історії України Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити.

Один із 300 кратерів Меркурія  має ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко — 137 кілометрів.

Щонайменше 1384 відомі пам’ятники Шевченко встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164.  Всі цікаві факти про Шевченка ми заслухали на «круглому столі», а також  та декламування віршів поета. Щиро вдячні всім присутнім.

У заході взяли участь викладачі та студенти академії – 24 учасники

Модератор: професор Віват Г. І.