ЛЕКЦІЯ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ  НА ТЕМУ: «ЛАФОНТЕН 400»  НА ФАКУЛЬТЕТІ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ХАРЧУВАННЯ І РЕСТОРАННО-ГОТЕЛЬНОГО БІЗНЕСУ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

24 лютого 2021 року на факультеті Інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу Одеської національної академії харчових технологій, в рамках роботи Інституту культури і мистецтв, була проведена онлайн лекція-презентація на тему: «Лафонтен 400» зав. кафедри іноземних мов, канд. філол. наук, доцента Зінченко О.С.

В цьому році світ відмічає 400-річчя від дня народження відомого французького байкаря Жана де Лафонтена. Байкарську спадщину поета складають 238 байок, які сам Лафонтен назвав «строкатою комедією» французького життя. Героями його байок є люди, тварини, птахи, комахи, явища природи, які говорять такою ж вишуканою літературною мовою, як й французькі дворяни.

Зустріч була дуже насиченою: присутні почули, як чудово звучить байка мовою оригіналу; слухали пісні, написані французьким співаком й композитором П’єром Перре за мотивами байок; подивились відеоролик Міносвіти Франції про організацію видання й популяризацію серед молоді книг великого байкаря; дізнались, як вплинула творчість Лафонтена на видатних українських байкарів (Глібов Л.І., Котляревський І.П. Гребінка Є.П.).

Наприкінці зустрічі лектор запропонував студентам взяти участь у конкурсі байок, присвяченому Лафонтену.

Лекцію відвідали 17 чоловік. Серед них студенти факультетів ІТХіРГБ, ЕБіК, ММіЛ а також викладачі  ОНАХТ.

Лисюк В.М., відповідальна за роботу Інституту  культури і мистецтв ОНАХТ на факультеті ІТХ і РГБ