КУРАТОРСЬКІ ГОДИНИ, ПРИСВЯЧЕНІ ДНЮ ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ ТА ДНЮ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИНА ТА ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ

В Одеський національний академії харчових технологій протягом 23 квітня-08 травня 2020 року на факультеті технології вина та туристичного бізнесу відбулися кураторські години, присвячені 26 квітня – Дню пам’яті Чорнобильської трагедії та 8-9 травня Дням пам’яті та примирення.

Куратори розповіли студентам, що 26 квітня 1986 сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС.  Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати всіх від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії. Наслідки найбільшої катастрофи в історії мирного атома фахівці з усього світу усувають досі.

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. Велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто спас нас від ще більшого лиха.

У листопаді 2004 року, рішенням 59-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, 8 і 9 травня були оголошені Днями пам’яті і примирення. У резолюції ООН пропонувалось державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один або обидва ці дні – 8 і 9 травня – як День пам’яті всіх жертв Другої світової війни. На Україні «День пам’яті та примирення» встановлений Указом Президента Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року. Метою відзначення 8 травня є “гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму”. Цей день присвячений пам’яті більше 80 мільйонів людей всіх рас і націй, чиє життя обірвалося через насильство світового масштабу. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував в полоні, концтаборах або просто пропав безвісти у вирі воєнного лихоліття.

НІКОЛИ ЗНОВУ!

Група ТВ-11, куратор Сугаченко Т.С.

Групи Т-305, Т-306, куратор Ліганенко М.Г.

Групи ПВ-12, ТК-16, ТВКП 32, ПВ-20 куратори Берегова О.М., Ляпіна О.В.

Група ТВ-21, куратор Мельник І.В.

Групи БІО-18, БІО-19, ТВКП-31, куратори Воловик Т.М., Швець Н.О.

Група МТ-23, куратор Крупіца І.В.

Групи МТ-13,Тс-3,  Тс-34, куратор Гілко О.К.

Група БІО-29, куратор Ільєва О.С.

Група Т-24, куратор Шейда Голбад Каміз Ахмадович

Група БІО-39, куратор Нікітчіна Т.І.

Група МТ-23, куратор Крупіца І.В.

Групи ПВ-12, ТК-16, ТВКП 32, ПВ-20 куратори Берегова О.М., Ляпіна О.В.

Група БІО-39, куратор Нікітчіна Т.І.

Група ТВ-11, куратор Сугаченко Т.С.

Групи МТ-13,Тс-3,  Тс-34, куратор Гілко О.К.

Група БІО-29, куратор Ільєва О.С.

Групи Т-305, Т-306, куратор Ліганенко М.Г.

Група ТВ-21, куратор Мельник І.В.

Групи БІО-18, БІО-19, ТВКП-31, куратори Воловик Т.М., Швець Н.О.

Старший куратор факультету ТВтаТБ О.М. Берегова