ПРОВЕДЕННЯ НА ФАКУЛЬТЕТІ КОМП`ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ, ПРОГРАМУВАННЯ ТА КІБЕРЗАХИСТУ ЄДИНОЇ КУРАТОРСЬКОЇ ГОДИНИ « ГЕРОЇЧНА ОБОРОНА ОДЕСИ»

Протягом15-19жовтня  2019 року в Одеській національній академії харчових технологій на факультеті Комп`ютерної  інженерії, програмування та кіберзахисту кураторами було проведено єдину кураторську годину на тему: «Героїчна оборона Одеси». В своїхдоповідяхкураторирозповіли про  історичніподії, пов’язані з початком цього дня.

Одразупісля того, як на Українуздійснилинападнацистськіокупанти, 55 тисячодеситів вступили до лав народного ополчення та винищувальнихбатальйонів. 907 днівтривалаокупаціямістанімецько-румунськимивійськами, під час якоїзагинуло 82 тисячіжителівміста, а ще 78 тисяч — булипримусововідправлені до Німеччини.

Героїчна оборона Одеситривала з 5 серпня по 16 жовтня 1941 року. Впродовж 73 днів і ночей регулярнівійська та населеннямістастримувалинаступагресора. До слова, саме в Одеськійобластібула проведена остання в історіїлюдствакавалерійська атака.

До 10 квітня 1944 року в місті та йогопередмістідіяло 13 партизанськихзагонів, 22 підпільніорганізації та понад 50 підпільнихгруп, які за 907 дібокупаціїзнищили 27 військовихешелонів, понад 5 тисячсолдатів і офіцерівагресора, підірвали 16 мостів та спалили близько 250 автомашин противника.

ЗахисникиПівденноїПальміризавдали великих втрат противнику — знищили 160 тисячсолдатів, близько 200 літаків та 100 танків, чимскували та відволіклиблизько 18 ворожихдивізійзагальноючисельністюпонад 300 тисячвійськових та затрималипросування правого криланацистськоїгрупиармій «Південь» на схід.

10 квітня 1944 року військапідкомандуванням генерала арміїРодіонаМалиновськогозвільнили Одесу. Враховуючи подвиг, якийвиявиливоїнирегулярнихчастин, партизани, підпільники та звичайнімешканціпід час оборони Одеси, 22 грудня 1942 року була заснована медаль «За оборону Одеси», якоюнагородженопонад 30 тисячїї учасників. А 1 травня 1945 року в наказі Верховного Головнокомандувача Одесу однією з перших містбуло названо містом-героєм.

Кальмус Н.В. 511 гр, Жуковецька С.Л. 512 гр.

Сіромля С.Г. 311, 312 гр.

Снігур Т.С. 321,322 гр,

Нєнов О.Л. 521 гр.

Болтач С.В. 531 гр.

Жирнова Т.Н. 533 гр.

Владімірова В.Б. 333 гр, Шишко О.Г. 531 гр.

Старший куратор КІП та К

Захлевська Т.В.